Adwokat Paweł Tołoczko

Kredyty frankowe Elbląg

Strona główna » Publikacje » Kredyty frankowe Elbląg

Prowadzenie spraw kredytów frankowych powinny podejmować się wyłącznie osoby posiadające ogromną wiedzę, doświadczenie na tej arenie, a także przede wszystkim zaangażowane i empatyczne. Sprawy frankowe są bardzo dużej wagi. Nieprzemyślane posunięcia mogą zaważyć na wyroku i doprowadzić do najgorszego scenariusza. Jednak profesjonaliści zajmujący się sprawami dotyczącymi kredytów mogą przybliżyć także te drugie, korzystne rozwiązanie. Oferujemy najwyższej jakości pomoc frankowiczom Elbląg.

W ramach prowadzonych spraw kredytów frankowych podejmujemy się działania w następującym zakresie:

Dlaczego warto wytoczyć proces bankom w przypadku spraw kredytów frankowych?

Mając ogromne doświadczenie w analizie umowy kredytu, z całą odpowiedzialnością możemy stwierdzić, że nierzadko banki oferując swoim klientom kredyty uciekały się do stosowanie klauzul umownych, które nie są zgodne z prawem. Wychwycenie nieprawidłowości nie zawsze jest proste, dlatego powinni zajmować się tym wyłącznie najlepsi specjaliści w branży z ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu spraw z bankami. Bardzo często okazuje się, że miała miejsce nadpłata raty.

Osoby spłacające kredyt frankowy powinny jak najszybciej skontaktować się z naszą kancelarią, aby móc przeanalizować zasadność wszelkich wątpliwości czy znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Zespół jednych z najlepszych prawników w branży szczegółowo zajmie się analizą umowy zapewniając najwyższe standardy obsługi. Nierzadko okazuje się, że osoby zgłaszające się do naszej kancelarii wcale nie są tzw. Frankowiczami, a w ich umowie kredytu znajdują się bezprawne zapisy, klauzury.

Dlaczego warto wytoczyć proces bankom w przypadku spraw kredytów frankowych?

Wszelki nieprawidłowości, które powstały wokół kredytów frankowych doprowadzają do sporów sądowych. W zasadzie trudnych, lecz nieuniknionych, jeżeli obywatele chcą dochodzić swoich praw. Coraz częściej sądowe sprawy frankowe Elbląg kończą się na korzyść klienta w sporze z bankiem. Rekomendujemy, aby jak najszybciej skontaktować się z naszą Kancelarią. Po przeprowadzeniu analizy może się okazać, że posiadany kredyt frankowy Elbląg w przyszłości będzie już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem, a nie ciążącym zobowiązaniem.

Kredyt indeksowany a kredyt denominowany

Analizując sprawy poszczególnych klientów posiadających kredyty frankowe bardzo często okazuje się, że posiadane przez nich kredyty frankowe tak naprawdę nie mają charakteru kredytów walutowych, co bardzo dobrze mogłaby sugerować ich nazwa. W rzeczywistości są to najczęściej kredyty waloryzowane, indeksowane czy też denominowane.

Mówiąc o kredycie indeksowanym mamy namyśli kredyty frankowe, których wypłata miała miejsce w złotówkach. Bank dokonał przeliczenia wartości długu po kursie kupna franka szwajcarskiego, czyli miało miejsce indeksowanie. Natomiast rata kredytu jest liczona we frankach szwajcarskich, a na przypadający dzień zapłaty jest ponownie przeliczana tylko na złotówki w oparciu o kurs sprzedaży tabeli danego banku.

Z kolei kredyt denominowany jest kredytem, w którym kwota udzielonego kredytu jest przedstawiona w złotówkach, a następnie przeliczna na franki szwajcarskie (CHF), a ostatecznie jest ona wyróżniona szacunkowo. W konsekwencji kwota denominowana jest znana w dniu, kiedy klient zawiera umowę z bankiem. Z kolei wypłacone i spłacane kwoty kredytu są określane w złotówkach, a następnie raty kredytu ulegają przeliczeniu z franków szwajcarskich na złotówki i obowiązuje klienta kurs sprzedaży.

Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Tołoczko

W dominującej ilości umów kredytu indeksowanego i denominowanego nie znalazły zastosowania jednolite mierniki wartości, które mogłyby wskazać wysokość zobowiązań znajdujących się zarówno po stronie banku jak i kredytobiorcy. W konsekwencji mierniki różnią się od siebie. Zobowiązania znajdujące się po stronie banku są obliczane w oparciu o kurs kupna waluty obcej, czyli franka szwajcarskiego. Jest on z reguły niższy niż średni kurs franka szwajcarskiego. Z kolei zobowiązania kredytobiorcy są określane w oparciu o kurs sprzedaży, który jest zdecydowanie wyższy od kursu średniego. W takich sytuacji sytuacja jest dość klarowna – bank zyskuje, a klient traci. W chwili, gdy zawierana była umowa kredytowa, kredytobiorca nie był ostatecznie świadomy na jaką sumę zaciąga zobowiązanie. W przypadku takich spraw kredytów frankowych mowa o nieuczciwych postanowieniach umownych., które są swoistym powodem umożliwiającym uzyskanie nadpłaconych rat kredytu. Popiera to także orzecznictwo TSUE.

Analizowane przez nas kredyty frankowe Elbląg nie jednokrotnie ukazywały brak realizowania przez banki obowiązków informacyjnych. Klienci nie byli świadomi realnego ryzyka, które wiąże się z podpisaniem danej umowy. Z pewnością wiele osób dogłębniej by się zastanowiło, a nawet zrezygnowało z zawarcia takiej umowy.

Kredyty frankowe Elbląg – możliwości dochodzenia swoich praw

Osoby, które posiadają zawartą umowę kredytu indeksowanego lub też denominowanego do kursu franka szwajcarskiego w okresie przypadającym lata 2005-2011, czyli przed wprowadzeniem tzw. ustawy antyspreadowej, posiadają możliwość wyboru sposobu prowadzenia spraw. Nie jest możliwe wskazanie, która z nich jest korzystniejsza.

Konieczne jest dogłębne przeanalizowanie treści umowy kredytu frankowego, a następnie ustalenie sytuacji Klienta w związku ze poczynioną spłatą kredytu. Bez przeprowadzenia dogłębnego przeanalizowania zapisów w umowie kredytu nie jest możliwe dobranie sposobu działania.

„Odfrankowienie” kredytu

Pierwszą z możliwości przewidzianą dla osób, które chcą poprowadzić swoje sprawy kredytu frankowego przed sądem jest tzw. odfrankowienie umowy. Te działania mają umożliwić wyeliminowanie wszystkich niedozwolonych klauzur znajdujących się w umowie kredytowej. Przy jednoczesnym pozostawieniu umowy kredytu w mocy. Jeżeli klient banku wygra sprawę przed Sądem to bank jest zobligowany do zwrotu różnicy powstałej pomiędzy wartościami wpłaconymi a kwotą należną, co jest możliwe, jeżeli niedozwolone zapisy znajdowały się w umowie już od samego początku. Wyliczeniem prawidłowego salda zajmuje się biegły sądowy podczas prowadzenia procesu. Ponadto przed kredytobiorcą staje realna szansa dalszego spłacania kredytu w sposób tożsamy dla kredytu złotówkowego, dla którego zostało zastosowane oprocentowanie o wskaźnik LIBOR.

"Odfrankowienie" kredytu

Wśród korzyści wynikających z „odfrankowienia kredytu” należy wymienić przede wszystkim wyeliminowanie mechanizmu, który pozwalał na przeliczanie kredytu po franków szwajcarskich. W rezultacie z kredytu są usunięte zapisy związane z ryzykiem zmian kursowych, co najmocniej obciążało kredytobiorcę i jednocześnie powodowało, że nikt nie mógł zyskać pewności o wartości poszczególnych rat kapitałowo-odsetkowych.

Powództwo o ustalenie/stwierdzenie nieważności umowy kredytu

Frankowicze, które zawarli umowy kredytowe w latach 2005-2011 mają także szansę na pomyślne wytoczenie powództwa o ustalenie/stwierdzenie nieważności umowy kredytu, co odbywa się przy jednoczesnym wnioskowaniu o zapłatę sum wpłaconych na rzecz banku jako raty kapitałowe-odsetkowe, wszelkie prowizje i inne należności, które zostały pobrane przez bank w czasie trwania umowy. W przypadku uzyskania pomyślnego wyroku dla kredytobiorcy musi on zwrócić do banku kwotę kredytu, która została wypłacona przez bank w chwili zawierania umowy. Z kolei bank musi zwrócić kredytobiorcy wszystkie środki, które zostały przekazane do banku w ramach spłaty kredytu frankowego.

Sprawy frankowe – skuteczna pomoc frankowiczom Elbląg

W Naszej Kancelarii Radcy Prawnego Paweł Tołoczko oferowana jest bezpłatna analiza sprawy kredytu frankowego indywidualnie dla danego klienta. Specjalista dokładnie bada zapisy znajdujące się w umowie kredytu denominowanego/indeksowanego do kursu franka szwajcarskiego. Dodatkowo oferujemy pomoc podczas przygotowania prawidłowych i kompletnych wniosków do banku, aby móc uzyskać z tej instytucji wszystkie potrzebne zaświadczenia i dokumenty, które będą potrzebne podczas prowadzenia spraw przed Sądem. W ramach świadczonej usługi znajduje się także przeprowadzenie szacunkowej oceny wartości potencjalnych roszczeń. Naszym zadaniem jest także ocena, która strategia będzie korzystniejsza w toku prowadzeniu spraw. Podjęcie prowadzenia się przez nas spraw kredytów frankowych oznacza także każdorazowe reprezentowanie klientów reprezentowanie przed Sądem.

Sprawy frankowe - skuteczna pomoc frankowiczom Elbląg

Prowadzone przez nas sprawy frankowe Elbląg to synonim profesjonalizmu, doświadczenia, a także nieustannie aktualna wiedza. Do każdej prowadzonej sprawy podchodzimy indywidualnie, dlatego zapewniamy największe możliwe zaangażowanie w zabezpieczanie interesów naszych klientów. Wszystkie prowadzone sprawy kredytu frankowego przed Sądem posiadają jednakową, najwyższą wartość, dlatego każdy krok jest dokładnie przemyślany. Zapewniamy najwyższą staranność. Gwarantujemy, że do współpracy z zakresu kredytów frankowych wybieramy każdorazowo najlepszych prawników z branży.

Dysponujemy bezpłatnym kalkulatorem frankowym, który pozwala określić szacunkową wartość roszczeń dla dwóch możliwych wariantów. Pozostajemy do Państwa dyspozycji zarówno na drodze mailowej, telefonicznej, a także z ogromną przyjemnością możemy umówić się na spotkanie w dogodnym terminie.

Gwarantujemy, że nasza pomoc frankowiczom Elbląg będzie bardzo przyjaznym i w pełni merytorycznym doświadczeniem, które zwiększy szansę na uwolnienie się od zależności od kursu franka. Nie czekaj, być może stwierdzenie nieważności umowy kredytu czy jego odfrankowienie jest na wyciągnięcie ręki.

Zachęcamy do kontaktu.

Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej

Bez wychodzenia z domu. Porady on-line

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, Kancelaria oferuje udzielanie porad prawnych on-line. W celu otrzymania porady prawnej drogą elektroniczną, należy wypełnić krótki formularz, opisać Państwa problem lub nurtujące pytanie, wskazać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu do kontaktu.

Dowiedz się więcej

Kancelaria Radcy Prawnego

Paweł Tołoczko

ul. Mazurska 10/4
10-512 Olsztyn
Tel: 511 844 511
E-mail: biuro@kancelaria-toloczko.pl

Wyjście
Przewiń na górę