Adwokat Paweł Tołoczko

Prawo administracyjne

Strona główna » Oferta » Prawo administracyjne

Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Tołoczko oferuje pomoc prawną przed organami administracji publicznej na każdym etapie sprawy.

Z pomocy skorzystać mogą zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, którzy spotykają się z problemami powstałymi na gruncie prawa administracyjnego.

Dążymy do uzyskania dla naszego klienta korzystnej decyzji administracyjnej i pozytywnego rozwiązania zleconej sprawy.

Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Tołoczko świadczy w szczególności pomoc prawną w zakresie:

 

Skuteczny Prawnik w Olsztynie od prawa administracyjnego

Co to jest prawo administracyjne?

Prawo administracyjne jest działem prawa, który należy zaliczać do prawa publicznego. Swoim zasięgiem obejmuje normy, które odpowiadają za regulację organizacji oraz postępowania administracji publicznej, osób fizycznych oraz innych podmiotów, które nie zostały objęte normami poprzez przepisy, które miałyby wywodzić się z innych działów prawa.

Jak dzieli się prawo administracyjne w Polsce?

Prawo administracyjne w Polsce możemy podzielić na prawo administracyjne ustrojowe, prawo administracyjne materialne oraz prawo administracyjne procesowe.

Dodatkowo możemy wyróżnić również prawo urzędnicze. Ma ono za zadanie normowanie statusu urzędników, inaczej funkcjonariuszy państwowych .

Jakie są źródła prawa publicznego w Polsce?

Pojęcie wyżej wymienionego ”źródła prawa” możemy rozpatrywać na następujące sposoby:

 

Źródła prawa administracji publicznej możemy również podzielić ze względu na organ stanowiący prawo. Wówczas powstanie następujący podział:

radca prawny Olsztyn - skuteczny prawnik

Jakie są normy prawa administracji publicznej w Polsce?

Na prawo administracyjne w Polsce składają się normy ustrojowe, normy materialno- prawne, normy procesowe, normy zadaniowe oraz normy kompetencyjne.

Radca Prawny Olsztyn

Sankcje w prawie administracyjnym

Sankcje administracyjne można rozumieć jako kary. Te nakładane są na podmioty, które zachowały się niezgodnie z przyjętym prawem, na mocy aktów administracyjnych. Podstawowym celem jest zapewnienie o poszanowaniu prawa oraz wywołanie negatywnych konsekwencji w przypadku niewłaściwego zachowania ze strony podmiotu. Sankcje mogą być nakładane przez jednostki organizacyjne, które nie posiadają osobowości prawnej, osoby fizyczne oraz prawne. Wymierzone sankcje zazwyczaj dotyczą cofnięcia uprawnień, kar finansowych czy cofnięcia zezwoleń oraz koncesji. Wyżej wspomniane sankcje administracyjne są jedną z wielu form tak zwanego przymusu państwowego, który stosowany jest przez administrację publiczną.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe
Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej

Bez wychodzenia z domu. Porady on-line

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, Kancelaria oferuje udzielanie porad prawnych on-line. W celu otrzymania porady prawnej drogą elektroniczną, należy wypełnić krótki formularz, opisać Państwa problem lub nurtujące pytanie, wskazać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu do kontaktu.

Dowiedz się więcej

Kancelaria Radcy Prawnego

Paweł Tołoczko

ul. Mazurska 12/3
10-512 Olsztyn
Tel: 511 844 511
E-mail: biuro@kancelaria-toloczko.pl

Wyjście
Przewiń na górę