Adwokat Paweł Tołoczko

Pomoc frankowiczom

Strona główna » Pomoc frankowiczom

Masz kredyt we frankach?

Twoja umowa jest
prawdopodobnie nieważna

 97% spraw frankowych kończy się wygraną.*
Specjalizujemy się w procesach
przeciw bankom
Pomożemy Ci odzyskać
Twoje pieniądze

Prześlij nam skan umowy i sprawdź jakie masz szanse na wygraną

Dodaj skan umowy

Acceptable file types: doc,docx,pdf,txt,gif,jpg,jpeg,png.
Maximum file size: 1mb.
Paweł Tołoczko - pomoc frankowiczom

Skuteczna kancelaria frankowa.

Jestem radcą prawnym specjalizującym się w sprawach przeciwko bankom. Pomagam swoim Klientom skutecznie dochodzić roszczeń związanych z umowami waloryzowanymi do walut obcych a w szczególności do franka szwajcarskiego.

Jak działamy

Sześć punktów aby rozwiązać problem kredytu frankowego

Opinie o naszej Kancelarii

Zapoznaj się z opiniami naszych Klientów
Andrew AndrewAndrew Andrew
16:40 19 Apr 23
Mogę śmiało polecić usługi tej kancelarii. Pomogli w mojej sprawie frankowej. Ogromna wiedza i zaangażowanie w prowadzoną sprawę.
Roman GębickiRoman Gębicki
05:39 14 Feb 23
Jestem bardzo zadowolony z usług kancelarii, Pan mecenas pomógł mi w moich sprawach. Zawsze mogłem liczyć na szybki kontakt i reakcję. Serdecznie polecam.Roman Gębicki
Damian TwarógDamian Twaróg
21:00 22 Jan 23
Pan Paweł w profesjonalny sposób pomógł mojej sprawie. Kontakt na wszystkich płaszczyznach wzorowy - mail, telefon, wideorozmowy.
Michał WMichał W
11:03 12 Dec 22
Profesjonalne podejście, 100% zaangażowania i skuteczność w działaniu. Przy moim problemie Pan Mecenas wyjaśnił wszystko bardzo dokładnie i rzeczowo. Polecam usługi świadczone przez kancelarię.
Kamila WojciechowskaKamila Wojciechowska
13:59 11 Dec 22
Zdecydowałam się zaufać Kancelarii i to była bardzo dobra decyzja. Dzięki współpracy z Kancelarią udało mi się uwolnić od mojego kredytu frankowego. Dziękuję
js_loader
Kredyty frankowe
najpopularniejsze zagadnienia

Czy warto pozwać bank w 2023 r.?

Tak.

Rok 2022 r. z pewnością należy uznać za dobry dla Kredytobiorców frankowych, którzy zdecydowali się na skierowanie sprawy o unieważnienie kredytu, bowiem zdecydowana większość tego typu spraw kończyła się korzystnymi wyrokami.

W 2023 r. należy spodziewać się podobnych rozstrzygnięć i dalszych sukcesów w sprawach frankowych, które są następstwem pozytywnego orzecznictwa TSUE oraz Sądu Najwyższego.

Czy można uzyskać wstrzymanie spłaty rat kredytu frankowego?

Tak.

Po złożeniu pozwu o unieważnienie kredytu frankowego a w wyjątkowych przypadkach nawet przed jego złożeniem można uzyskać zabezpieczenie poprzez wstrzymanie spłaty rat kredytu frankowego, stanowi o tym art. 730 Kodeksu cywilnego. Otrzymanie zabezpieczenia powoduje, iż Sąd niejako udziela zgody na wstrzymanie płatności rat kredytu.

Więcej informacji w zakresie wstrzymania płatności rat kredytowych znajdziecie Państwo pod adresem: https://www.kancelaria-toloczko.pl/wstrzymanie-rat-kredytowych-czym-jest-zabezpieczenie/

W jakich bankach pojawiały się klauzule abuzywne w umowach frankowych?

Bank BPH S.A. ( BPH PBK S.A., BPH S.A., GE Money Bank S.A.)

Bank Millennium S.A. (Euro Bank S.A.)

Bank Ochrony Środowiska S.A.

BNP Paribas S.A. ( Bank Gospodarki Żywnościowej S.A., Fortis Bank S.A.)

Credit Agricole Bank Polska S.A. (Lukas Bank S.A.)

Deutsche Bank S.A.

Getin Noble Bank S.A. (DNB Bank Polska S.A.)

ING Bank Śląski S.A.

mBank S.A. (BRE Bank S.A.)

Pekao Bank Hipoteczny S.A.

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. (Nordea Bank S.A.)

Raiffeisen Bank International AG (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce ( Raiffeisen Bank Polska S.A., EFG Eurobank Ergasias (Polbank)

Santander Bank Polska S.A. (Kredyt Bank S.A., Bank Zachodni WBK S.A.)

Czy można pozwać bank po wypowiedzeniu umowy kredytu frankowego?

Tak.

Z wypowiedzeniem umowy kredytu frankowego mamy najczęściej do czynienia w sytuacji gdy Kredytobiorca nie reguluje w terminie spłaty rat kredytu. Kredytobiorcy z wypowiedzianymi umowami kredytowymi posiadają takie same uprawnienia do dochodzenia swoich praw przed Sądem jak osoby spłacające kredyt na bieżąco. Zatem wypowiedzenie umowy kredytu frankowego nie zamyka drogi do dochodzenia należności przez Frankowiczów.

Czy warto pozwać bank po spłacie kredytu frankowego?

Tak.

Fakt spłaty kredytu w całości nie wpływa negatywnie na możliwość dochodzenia roszczeń związanych ze stosowaniem przez bank abuzywnych postanowień w umowie kredytu frankowego. W sytuacji, gdy Kredytobiorca spłacił kredyt w całości, z pewnością będziemy mieć do czynienia z sytuacją nadpłaty kredytu, a więc z sytuacją, w której zapłacił on więcej pieniędzy na rzecz banku, niż od niego otrzymał.

Ile kosztuje sprawa frankowa?

Wniesienie pozwu frankowego wiążę się z koniecznością poniesienia następujących opłat:

 • opłaty od pozwu w wysokości 1.000 zł
 • opłaty od pełnomocnictwa w wysokości 17 zł.

W przypadku wygrania sprawy koszty te zasądzane są przez Sąd od Banku na rzecz Kredytobiorcy.

Ile czasu trwa sprawa związana z kredytem frankowym?

W I instancji postępowanie w sprawie frankowej trwa od roku do nawet 2 lat. Natomiast w II instancji sprawa toczy się przeważnie minimum rok.

Czy warto zawrzeć ugodę z bankiem?

Nie.

Niestety ale obecnie proponowane przez Banki ugody frankowe nie są korzystne dla Kredytobiorców. Wskutek podpisania ugody Kredytobiorca zyskuje jedynie ok. 10-25 % korzyści, którą jest w stanie uzyskać w wyniku dochodzenia swoich praw w Sadzie.

Czy będę musiał stawić się w sądzie na rozprawę?

Tak.

Jednakże z naszego doświadczenia wynika, że w przypadku sprawy o unieważnienie kredytu frankowego Kredytobiorca będzie musiał stawić się jedynie raz.

Gdzie toczy się sprawa związana z unieważnieniem kredytu frankowego?

Właściwość miejscowa w sprawach frankowych od dnia 15 kwietnia 2023 r. wynika z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 9 marca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r., poz. 614).
Zgodnie z brzmieniem tego przepisu jest to właściwość wyłączna wg miejsca zamieszkania powoda będącego konsumentem tzn., że obecnie sprawę o unieważnienie umowy kredytu frankowego wytacza się wyłącznie przed sąd, w którego okręgu powód ma miejsce zamieszkania.

Czy w przypadku unieważnienia umowy kredytu frankowego uzyskam wykreślenie hipoteki?

Tak.

W przypadku unieważnienia umowy kredytowej wskutek orzeczenia Sądu odpada podstawa do obciążenia nieruchomości hipoteką. W związku z powyższym, że dług z umowy kredytu frankowego przestaje istnieć tym samym nie ma podstaw do obciążania nieruchomości w dalszym ciągu hipoteką.

 

Polecane artykuły

Dowiedz się więcej o kredytach frankowych

 • Kredyt frankowy a działalność gospodarcza

  Z uwagi na węższy katalog ochrony przysługującej przedsiębiorcom niż konsumentom w postępowaniu związanym z kredytami frankowymi może się wydawać, iż unieważnienie umowy kredytu jest niemożliwe. W praktyce tak nie jest. Istnieje szereg przesłanek, które mogą stać się podstawą do unieważnienia umowy kredytu frankowego. Przedsiębiorca a …

  Więcej
 • Rozwód a unieważnienie kredytu frankowego

  Umowy kredytu frankowego zaciągane masowo kilkanaście lat temu najczęściej związane były z małżeńskimi planami mieszkaniowymi. Problematyka dotycząca losów umów kredytowych CHF, zwłaszcza przy ryzyku uznania ich za nieważne, rodzą wiele prawnych konsekwencji, nie tylko o charakterze ekonomicznym. Rozwody do rzadkości nie należą, a co za …

  Więcej
 • Wynagrodzenie za korzystanie z kapitału – czy kredytobiorcy będą płacić?

  Sytuacja banków, wobec których frankowicze wysuwają kolejne roszczenia i decydują się na wejście na drogę sądową, nie jest korzystna. W ostatnich miesiącach banki przegrywały większość postępowań sądowych z kredytobiorcami, wobec czego zaczęły podejmować szereg działań mających zniechęcić frankowiczów do składania powództw. Jednym z pomysłów jest …

  Więcej
Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej

Bez wychodzenia z domu. Porady on-line

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, Kancelaria oferuje udzielanie porad prawnych on-line. W celu otrzymania porady prawnej drogą elektroniczną, należy wypełnić krótki formularz, opisać Państwa problem lub nurtujące pytanie, wskazać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu do kontaktu.

Dowiedz się więcej

Kancelaria Radcy Prawnego

Paweł Tołoczko

ul. Mazurska 10/4
10-512 Olsztyn
Tel: 511 844 511
E-mail: biuro@kancelaria-toloczko.pl

Wyjście
Przewiń na górę