Radca prawny Paweł Tołoczko

Obsługa prawna przedsiębiorców

Strona główna » Oferta » Obsługa prawna przedsiębiorców

Świadczenie pomocy prawnej na rzecz przedsiębiorców to jedna z wiodących usług oferowanych przez Kancelarię Tołoczko.

Adresatem usług są zarówno przedsiębiorcy działający w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, wspólnicy spółki cywilnej, jak również spółki prawa handlowego, a także stowarzyszenia czy fundacje.

Wsparcie Kancelarii Radcy Prawnego Olsztyn w Państwa bieżącej działalności ma na celu prowadzenie  działalności gospodarczej zgodnie z zasadami obowiązującego prawa oraz zabezpieczenie Państwa interesów od strony prawnej.

Pomoc prawna dla firm realizowana jest w formie stałej profesjonalnej obsługi prawnej lub doraźnego wsparcia w powstałych problemach.

Obsługa prawna Olsztyn

Prowadzenie działalności gospodarczej, to stosunkowo spore wyzwanie. Oprócz prowadzenia negocjacji biznesowych i pozyskiwania nowych klientów, przedsiębiorca musi być na bieżąco z przepisami z zakresu prawa gospodarczego i cywilnego. To bardzo trudne, a niekiedy wręcz awykonalne zadanie. Dlatego właśnie nasza kancelaria radcy prawnego świadczy usługi dedykowane dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.

Obsługa prawna firm Olsztyn Kancelaria Radcy Prawnego zaprasza do współpracy

 

Jak spokojnie prowadzić działalność gospodarczą?

Już samo założenie działalności gospodarczej oznacza konieczność dopełnienia wielu formalności. Radca prawny świadczy w tym przypadku pomoc zarówno dla klientów indywidualnych, jak i podmiotów prawa handlowego, czyli spółek. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, nie wystarczy samo prawo handlowe czy cywilne. W zależności od profilu firmy, zastosowanie znajdzie także prawo regulowane szeregiem ustaw specjalnych. Doświadczenie praktyczne radcy prawnego jest w takich przypadkach bezcenne.

Pomoc prawną kancelaria radcy prawnego świadczy zarówno w siedzibie klienta, jak i zdalnie. Konkretną ofertę będziemy w stanie przygotować, gdy tylko poznamy Państwa oczekiwania i potrzeby. Zakres usług dopasujemy bezpośrednio do profilu Państwa działalności.

Obsługa prawna firm – szeroki zakres usług

Pomoc prawna dla podmiotów gospodarczych, to nie tylko doradztwo w zakresie podatkowym. Obsługa prawna firm obejmuje doradztwo z zakresu prawa cywilnego, zagadnienia z prawa pracy oraz zajmowanie się szeroko pojętymi sprawami administracyjnymi. Świadcząc stałą obsługę prawną dla przedsiębiorców, radca prawny zyskuje bogate doświadczenie, a także poznaje arkana konkretnej branży. Indywidualne podejście do każdego klienta pozwala na skuteczne prowadzenie spraw.

Czym dokładnie zajmuje się kancelaria radcy prawnego w ramach obsługi prawnej firm? Przede wszystkim będzie to sporządzanie opinii prawnych dotyczących bieżących spraw biznesowych podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą. Taka opinia może dotyczyć projektu umowy, czy zawierać analizę prawną planowanego przez przedsiębiorcę przedsięwzięcia. Wówczas każdy zajmuje się tym, na czym zna się najlepiej. Kancelaria radców prawnych wykonuje analizę przepisów prawa, a przedsiębiorca skupia się już tylko i wyłącznie na kwestiach biznesowych.

Kancelaria Radcy Prawnego Olsztyn oferuje pomoc przedsiębiorstwom w zakresie prawa

 

Reprezentujemy przedsiębiorstwo na zewnątrz

Obsługa prawna firm to również reprezentacja przedsiębiorcy przed organami administracji publicznej oraz w postępowaniu sądowym. Obsługę prawną kancelaria radców prawnych świadczy także na rzecz stowarzyszeń oraz fundacji. Takie organizacje nie stoją bowiem ponad prawem, a przez to mogą ponieść negatywne skutki prawne wszelkich uchybień proceduralnych.

Obecnie ważną kwestią jest ochrona danych osobowych. Dane muszą być przetwarzane zgodnie z obowiązującymi przepisami. W skrócie chodzi o ograniczenie dostępu osób trzecich do wrażliwych informacji. Dlatego dane kontrahentów powinny być przechowywane w sposób zgodny z najnowszymi standardami bezpieczeństwa. Wyciek danych to nie tylko konsekwencje prawne, ale i poważne straty wizerunkowe. Administrator danych osobowych jest coraz częściej niezbędny w każdej firmie, co wynika pośrednio z ustawy o ochronie danych osobowych. Tę funkcję można powierzyć prawnikowi.

Doradztwo w trudnych momentach

Prowadzenie własnego biznesu nie zawsze idzie po myśli przedsiębiorcy. Zdarzają się kontrahenci, którzy nie wywiązują się ze swoich obowiązków. Pomoc prawna obejmuje także zastępstwo procesowe, co jest niezbędne w przypadku wniesienia skargi. Niekiedy konieczne jest też podjęcie działań egzekucyjnych, jeżeli zwykłe wezwanie do zapłaty nie przyniesie oczekiwanych efektów. Kancelaria powstała m. in. po to, aby przedsiębiorcy mogli spokojnie zająć się biznesem, a nie kwestiami proceduralnymi.

Radca prawny może także zająć się analizą zawartych już umów, jeżeli po czasie okazały się one niekorzystne dla przedsiębiorstwa. Profesjonalista pomoże rozwiać wątpliwości co do treści umowy oraz zaproponuje optymalne i zgodne z prawem rozwiązanie. Zawarcie umowy nie zawsze jest definitywne i nienaruszalne. Często możliwe jest negocjowanie warunków podpisanej umowy.

Kancelaria świadczy także pomoc w zakresie likwidacji przedsiębiorstwa bez względu na powód ogłoszenia upadłości. Fachowiec pomoże w rozliczeniu aktywów i pasywów likwidowanego podmiotu. Obsługa prawna w tym przypadku ma na celu ochronę interesu majątkowego klienta.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

  Zobacz również
  Inne wątki z tej kategorii

  Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej

  Bez wychodzenia z domu. Porady on-line

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, Kancelaria oferuje udzielanie porad prawnych on-line. W celu otrzymania porady prawnej drogą elektroniczną, należy wypełnić krótki formularz, opisać Państwa problem lub nurtujące pytanie, wskazać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu do kontaktu.

  Dowiedz się więcej

  Kancelaria Radcy Prawnego

  Paweł Tołoczko

  ul. Mazurska 10/4
  10-512 Olsztyn
  Tel: 511 844 511
  E-mail: biuro@kancelaria-toloczko.pl

  Wyjście
  Przewiń na górę