Adwokat Paweł Tołoczko

Odszkodowania i zadośćuczynienie

Strona główna » Oferta » Odszkodowania i zadośćuczynienie

Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Tołoczko oferuje profesjonalną pomoc prawną w zakresie spraw o odszkodowania i zadośćuczynienia. Dbamy, aby wskutek udzielonej pomocy prawnej mieli Państwo szansę na uzyskanie odszkodowania i zadośćuczynienia w możliwie najwyższej wysokości, a cały proces odbywał się dla Państwo możliwie szybko i komfortowo.

Kancelaria Odszkodowawcza Olsztyn

Zakresem działalności Kancelarii objęte są w szczególności sprawy:

Co to jest zadośćuczynienie?

Zadośćuczynienie jest świadczeniem, które przysługuje w sytuacji powstania szkody na osobie o charakterze niemajątkowym. Ze szkodą niemajątkową mamy do czynienia, między innymi w przypadku cierpień psychicznych związanych z wypadkiem, pogorszenia jakości życia po doznanym wypadku, utraty perspektyw na przyszłość. Niestety ubezpieczyciele nagminnie zaniżają wysokość przyznanego zadośćuczynienia lub wręcz odmawiają jego przyznania, w takim przypadku skorzystanie z usług radcy prawnego daję szansę na otrzymanie zadośćuczynienia lub zwiększenie wysokości już przyznanego.

Co to jest odszkodowanie?

Odszkodowanie jest natomiast rekompensatą za powstałą szkodę majątkową. Osoba, w której majątku powstała szkoda majątkowa, jest uprawniona do  dochodzenia należnego odszkodowania od sprawcy -a więc osoby która szkodę wyrządziła, od podmiotu odpowiedzialnego na mocy prawa za naprawienie powstałej szkody lub od podmiotu, który zobowiązany jest do naprawienia szkody na podstawie zawartej umowy – najczęściej będzie to zakład ubezpieczeń, z którym sprawca miał zawartą umowę OC. Podobnie jak w przypadku zadośćuczynienia, tutaj również ubezpieczyciele stosują liczne zabiegi, aby nie trzeba było wypłacać odszkodowania poszkodowanym w ogóle, albo aby przyznane odszkodowanie było najniższe z możliwych. Analogicznie jak w przypadku chęci uzyskania należnego zadośćuczynienia, dobrze jest skorzystać z usług dobrego prawnika zajmującego się odszkodowaniami.  Profesjonalne i skuteczne działanie pozwoli Państwu na uzyskanie odszkodowania w możliwie najwyższej, należnej wysokości.

radca prawny Olsztyn - skuteczny prawnik

Odszkodowania Olsztyn

Odszkodowania powypadkowe, to jedne z najczęściej zgłaszanych do ubezpieczycieli roszczeń. Odszkodowanie powypadkowe to nie tylko świadczenie w związku z kolizją lub wypadkiem komunikacyjnym. Do wypadku może dojść również w miejscu pracy albo na wakacjach. Wysokie odszkodowanie jest nadal rzadkością, dlatego jako kancelaria prawna oferujemy pomoc w uzyskaniu odszkodowania w Olsztynie, w należytej wysokości. Profesjonalna pomoc jest na wyciągnięcie Państwa ręki w przystępnej cenie. Nasze usługi świadczymy na terenie miasta Olsztyn oraz miejscowościach ościennych.

Odszkodowanie w Olsztynie – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem w drodze ku temu, aby otrzymać odszkodowanie od ubezpieczyciela jest zgłoszenie szkody. Można tego dokonać zarówno telefonicznie, za pomocą dedykowanego formularza lub bezpośrednio w placówce danego ubezpieczyciela. Warto pamiętać, że już treść samego zgłoszenia szkody jest ważnym dokumentem, dlatego należy poświęcić tej czynności nieco czasu i uwagi. Dla przykładu: jeżeli świadczenie ma być wypłacone z OC sprawcy, zarówno z opisu zdarzenia, jak i załączonych dokumentów powinno bezsprzecznie wynikać, kto jest winowajcą. Niemniej zgłoszenia z OC sprawcy, to jedna z tych kategorii, w której znajduje się najwięcej spraw spornych. W takiej sytuacji prawnicy pomogą Państwu wyegzekwować wypłatę należnego odszkodowania. Odszkodowania powypadkowe to sprawy, którymi nasza kancelaria zajmuje się bardzo często, dlatego nasi prawnicy posiadają stosowne doświadczenie oraz wiedzę w tym zakresie. Pomogą Państwu zgłosić szkodę oraz skompletować wszelkie niezbędne dokumenty.

Radca prawny Olsztyn - odszkodowania i windykacja należności

Odszkodowania komunikacyjne

Szkody komunikacyjne są powodowane nie tylko przez wypadki komunikacyjne. Równie częste są tzw. stłuczki parkingowe ze względu na coraz większą liczbę aut w ruchu i nieadekwatną ilość miejsc postojowych. Odszkodowanie za wypadek drogowy obejmuje wartość rzeczywistych szkód, do jakich doszło w pojeździe. Tu warto mieć na uwadze, że przywrócenie do stanu sprzed wypadku nie jest tożsame z naprawą wszelkich usterek w aucie. Niemniej wypłaty odszkodowania za szkody komunikacyjne są często zaniżone. Nasza kancelaria prawna specjalizuje się m. in. w dochodzeniu odszkodowań komunikacyjnych w wysokości satysfakcjonującej klienta. Weryfikujemy również, czy nasi klienci mają prawo do pojazdu zastępczego na czas prowadzenia postępowania likwidacyjnego. Świadczenie często wypłacane jest częściami, a brak możliwości skorzystania z pojazdu może wiązać się ze stratami finansowymi dla klienta, np. poprzez niemożność świadczenia pracy lub dojazdu do miejsca pracy.

Błędy medyczne a odszkodowanie?

Błędy w sztuce lekarskiej to kolejne na liście zdarzenia, które kwalifikują się do wypłaty odszkodowania oraz zadośćuczynienia. Prawo do ubiegania się o odszkodowanie przysługuje zarówno samej osobie poszkodowanej, jak i bliskim pacjenta, szczególnie gdy na skutek błędu lekarskiego doszło do zgonu. Poszkodowany ma prawo ubiegać się o zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, dojazdów do placówek medycznych, a także przyznania renty, jeżeli utracił zdolność do pracy. Z kolei wysokość zadośćuczynienia po śmierci zależy od stopnia pokrewieństwa, a także zażyłości między zmarłą osobą. Oznacza to, że do uzyskania tego świadczenia są uprawnieni zarówno rodzice, małżonkowie czy dzieci, jak również kuzyni, jeżeli poszkodowany utrzymywał z nimi stały kontakt. Nie warto rezygnować ze swoim praw – kancelaria prawna pomoże Państwu otrzymać odszkodowanie i zadośćuczynienie, co pozwoli na spokojne przeżycie żałoby.

Kiedy warto skierować sprawę do sądu?

Wyższe odszkodowanie bardzo często wiąże się z koniecznością wszczęcia sporu sądowego z ubezpieczycielem. Warto pamiętać, że konsument jest w tym sporze stroną słabszą, ponieważ zawiera umowę z profesjonalistą. W praktyce oznacza to, że w razie wątpliwości co do stanu faktycznego i prawnego, sąd stanie po stronie ubezpieczonego i wszelkie niejasności zostaną zinterpretowane na jego korzyść. Nie oznacza to jednak, że każda sprawa ma potencjał sądowy. Ubezpieczyciel określa zasady swojej odpowiedzialności w dokumencie zwanym ogólnymi warunkami. Dlatego w sytuacji, gdy sprawa jest jasna, a odmowa ubezpieczyciela w pełni uzasadniona prawnie, nie ma podstaw, aby decydować się na sądowe dochodzenie odszkodowań.

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe

  Zobacz również
  Inne wątki z tej kategorii

  Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej

  Bez wychodzenia z domu. Porady on-line

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, Kancelaria oferuje udzielanie porad prawnych on-line. W celu otrzymania porady prawnej drogą elektroniczną, należy wypełnić krótki formularz, opisać Państwa problem lub nurtujące pytanie, wskazać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu do kontaktu.

  Dowiedz się więcej

  Kancelaria Radcy Prawnego

  Paweł Tołoczko

  ul. Mazurska 10/4
  10-512 Olsztyn
  Tel: 511 844 511
  E-mail: biuro@kancelaria-toloczko.pl

  Wyjście
  Przewiń na górę