Prawnik Olsztyn

Kredyty frankowe

Strona główna » Oferta » Kredyty frankowe

Pozew przeciwko Bankowi – pomoc frankowiczom

Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Tołoczko w Olsztynie świadczy pomoc prawną w zakresie kredytów frankowych. Udzielamy porad prawnych frankowiczom w zakresie kredytów aktualnie spłacanych,  całkowicie spłaconych oraz wypowiedzianych przez bank.

Zajmujemy się analizą kredytów zarówno indeksowanych, jak i denominowanych. Nasze doświadczenie pozwala stwierdzić, że głównym problemem dotyczącym kredytów frankowych są stosowane przez bank klauzule abuzywne, dotyczące przeliczenia kredytu, które niejednokrotnie są niejasne, nieprecyzyjne, przez co swoją treścią wprowadzają w błąd i przerzucają na klientów całe ryzyko związane z wahaniem kursu walut.

Powyższe okoliczności mogą wpływać na ważność zawartej z bankiem umowy. Zachęcamy do skorzystania z usług naszej Kancelarii w celu podjęcia kroków prawnych mających na celu ustalenie nieważności umowy kredytu, w wyniku której Państwa zadłużenie zostanie skutecznie obniżone.

 

Kredyty frankowe – Skuteczna kancelaria w Olsztynie

Nasza kancelaria specjalizuje się sprawach frankowych. Pomoc frankowiczom jest dla nas kwestią priorytetową, ponieważ wiemy jak bardzo stresujący jest to temat dla większości osób. W kwestii spraw frankowych posiadamy bardzo duże doświadczenie i jesteśmy w stanie pomóc nawet przy najbardziej skomplikowanych aspektach. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że sprawy frankowe wielu osobom spędzają sen z powiek. Dlatego nasi specjaliści służą Państwu swoją pomocą i zaangażowaniem na każdym etapie w sprawach związanych z kredytami we frankach szwajcarskich.

Różnica między kredytem frankowym indeksowanym, a denominowanym?

Kredytem frankowym indeksowanym określa się takie zobowiązanie finansowe, w którym suma kredytu zostaje wyrażona oraz wypłaca w walucie polskiej, który został w dniu wypłaty przeliczony na walutą obcą, jaką jest frank szwajcarski. Z kolei, jeżeli chodzi o kredyt frankowy denominowany to jest to zobowiązanie finansowe, które charakteryzuje się tym, że kwota kredytu jest wyrażona w walucie obcej, jak również zostaje ona w takiej walucie wypłacona. Jedną z kluczowych różnic między tymi dwoma typami kredytu frankowego jest przede wszystkim to, że w przypadku kredytu denominowanego klient dobrze wie, jaką kwotę kredytu otrzyma, a pewności tej nie ma, jeżeli jest to kredyt indeksowany. Kwestia przeliczania kredytu frankowego na złotówki odbywa się w taki sposób, że bank przeliczał aktualne saldo zadłużenia na podstawie aktualnie obowiązujących kursów sprzedaży franka szwajcarskiego w danym banku.

Nieprawidłowości w sprawach frankowych

W sądach obecnie toczy się wiele spraw frankowych. Niektóre z nich znajdują się nawet w Sądzie Najwyższym. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy nie dochodzi do próby ugodowej między stronami postępowania. Na szczęście w przypadku sprawy frankowej, sądy stoją po stronie poszkodowanych. W naszej kancelarii znajdziecie Państwo pomoc prawną na najwyższym poziomie. Staramy się dla Państwa wygrać z bankiem każdą sprawę. W naszym gronie pracuje szereg specjalistów, których kwestie frankowe nie są obce. Dobro naszego klienta stawiamy zawsze ponad wszystko inne. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez cały czas. Nasza kancelaria mieści się w Olsztynie w bardzo dogodnej lokalizacji.

Sprawy frankowe, czyli odfrankowienie kredytu

Odfankowienie kredytu jest to nic innego, jak usunięcie klauzuli indeksacyjnej z umowy kredytowej, jak również uzyskaniem zwrotu nadpłaconych rat. Działanie to opiera się na tym, że w efekcie klient będzie zobowiązany wyłącznie do zapłaty kredytu udzielonego w walucie polskiej, aczkolwiek oczywiście z uwzględnieniem dotychczas spłaconego kapitału. Podczas podejmowania się spraw frankowiczów dokładamy wszelkich starań, aby klient był w pełni usatysfakcjonowany z osiągniętych przez nas rezultatów. Wśród naszych radców prawnych znajdują się wyłącznie najlepsi specjaliści, którzy mają duże doświadczenie i wiedzę we franku szwajcarskim. Problem franka szwajcarskiego znany jest już od wielu lat. I z każdym rokiem coraz więcej spraw prowadzonych z bankami jest wygrywanych przez naszych klientów.

Wyroki w kwestii spraw frankowych

Każdego roku zostaje wydanych coraz więcej wyroków w przypadku spraw frankowych. Sądy stają po stronie osób poszkodowanych przez banki i bardzo często stwierdzają unieważnienie kredytu frankowego. Pozwy kierowane przez poszkodowanych w największej mierzy odnoszą się przede wszystkim do nierzetelnego przedstawienia zakresu usług, w tym przede wszystkim do zatajenia niektórych ważnych informacji. Radca prawny w Olsztynie w każdej sprawie wspomaga interesy swoich klientów.

Przewalutowanie kredytu frankowego

Przewalutowanie kredytu frankowego jest możliwością, która pozwala uwolnić się od ryzyka walutowego. Dzięki temu kurs franka szwajcarskiego nie będzie miał już nigdy jakiegokolwiek wpływu na ponoszone wydatki. Taki sposobem kredytobiorca może mieć pewność, że kwota zobowiązania nie wzrośnie. Z możliwości takiej korzysta bardzo wielu poszkodowanych klientów.

 

Maszy pytania?
Odpowiemy tak szybko jak jest to możliwe
Zobacz również
Inne wątki z tej kategorii

Potrzebujesz profesjonalnej porady prawnej

Bez wychodzenia z domu. Porady on-line

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, Kancelaria oferuje udzielanie porad prawnych on-line. W celu otrzymania porady prawnej drogą elektroniczną, należy wypełnić krótki formularz, opisać Państwa problem lub nurtujące pytanie, wskazać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu do kontaktu.

Dowiedz się więcej

Kancelaria Radcy Prawnego

Paweł Tołoczko

ul. Mazurska 10/4
10-512 Olsztyn
Tel: 511 844 511
E-mail: biuro@kancelaria-toloczko.pl

Wyjście
Przewiń na górę